Dornova metóda

Tak ako pri stavbe domu potrebujeme dobré základy, aby časom nevznikli trhliny, tak aj naše telo potrebuje pevnú opornú sústavu, ktorá zaručuje stabilitu.

Dornovou metódou sa stavce a kĺby šetrným a bezbolestným spôsobom vracajú na pôvodné miesto, čím sa vyrovnáva celková statika tela. Túto metódu môžeme považovať teda za postup, pri ktorom má klient možnosť dostať sa znovu do svojho stredu prirodzenou cestou. Je to postup, ktorým sa lieči príčina a nielen dôsledok.
Ako vlastne dochádza k posunutiu stavcov a kĺbov?
Môže to byť v dôsledku fyzickej príčiny, ako napríklad rozdielna dĺžka končatín, ktorá vedie k chybnej statike, skráteniu svalov, alebo k výronom - nehodám pri športe.
Dornova metóda je druhom manuálnej terapie, pomocou ktorej sa uvoľňujú blokády v tkanivách, energetické bloky. Základným predpokladom úspechu je aktívna spolupráca klienta. Aby bol výsledok trvalý, klient musí po ošetrení vykonávať doma samostatné cvičenia, zmeniť niektoré zvyky, ako je napríklad prekladanie si nohu cez nohu. Dornovou metódou sa dá veľmi účinne pomáhať aj pri skolióze, guľatom chrbte a pri tzv. „vdovskom hrbe“, ktorý sa robí na 7. krčnom stavci, pri posunutých stavcoch, bolestiach v bedrovej oblasti.

Táto metóda je vhodná aj pre deti, ktoré trpia deformáciami chrbtice(kyfóza,skolióza a pod.), majú jednu nohu kratšiu (nie vývojová porucha).

Už pri dvoch alebo troch ošetreniach môžeme dosiahnuť trvalú nápravu.

Autor tejto metódy Dieter Dorn, znovuobjavil spôsob, ako neuveriteľne rýchlo a jemne korigovať vysunuté stavce, skoliotické vybočenie chrbta, boľavé ramená, kĺby, kolená atď.. Dieter Dorn žil v Nemecku, kde sa táto metóda praktizuje už 30 rokov so skvelými výsledkami. Je rozšírená po celom svete.

  • Postup pri Dornovej metóde:

Vykoná sa diagnostika celého tela, stav chrbtice, bedrovej oblasti, skontroluje sa dĺžka končatín.

Začína sa nápravou bedrových kĺbov na strane kde je dlhšia noha. Postupuje sa kolenom a členkom.. Napraví sa krížová, hrudná a krčná chrbtica. Postupne sa upravujú ramená, lakťové a zápästné kĺby a kĺby prstov. Na záver sa upraví kostrč ak je posunutá. Znovu skontroluje celkové držanie tela. Podľa potreby sa procedúra zopakuje z odstupom niekoľkých dní 2 alebo 3 krát.

Klient sa naučí cviky, ktoré mu pomôžu udržiavať upravený stav aby nedošlo k recidíve.

Pomocou Dornovej metódy sa mnohé z uvedených problémov môžu zlepšiť alebo úplne odstrániť.

 Kontraindikácie pri Dornovej metóde:

  • -osteoporóza
  • -zápalové stavy kĺbov a stavcov
  • -metastázy na stavcoch a kĺboch
  • -tesne po úrazoch
  • -srdečné problémy
  • -tehotenstvo
  • -krčná chrbtica zápaly
  • -alkohol,drogy

 

Cenník

Dornova metóda
28€
Dornova metóda +Breussova masáž
45€