Hygiena chrbtice

Poškodenie platničky

Hygiena chrbtice.

Určite ste si dali teraz otázku:“Čo je to tá hygiena chrbtice? Môže mať chrbtica hygienu?“ Tak ako poznáme výraz telesná hygiena alebo duševná hygiena, má aj chrbtica svoju hygienu.

Čo to je?

Je to súbor opatrení, návykov a pohybov, ktorými chránite svoju chrbticu a predchádzate bolestivým stavom. Ani si neuvedomujete, že pri každodenných činnostiach môžete svoju chrbticu preťažovať a vytvárate si tak problémy do budúcnosti.

To ako dlho spíte, ako ráno vstávate, obliekate sa a umývate. Aj to ako si sadáte na stoličku a vstávate, ako si líhate do postele, spôsob akým chodíte, to všetko sa odzrkadľuje na zdravotnom stave vašej chrbtice. Počas dňa urobíte tisícky drobných pohybov, ktoré si ani neuvedomujete, a ktorými si môžete chrbticu preťažovať.

Čo robiť v takomto prípade? Dá sa predchádzať preťaženiu chrbtice počas dňa?

Mám pre vás dobrú správu. Dá sa. Chce to trošku trpezlivosti a úsilia. V škole chrbta sa môžete naučiť ako dvíhať bremená, ako si zaviazať šnúrky na topánkach (áno aj to :-)), ako správne chodiť a pod.

Ako to prebieha?

Ak už trpíte bolesťami chrbtice, tak najskôr pomocou cvičenia SM systému bolesti zmierňujeme a potom postupne vytvárame správne návyky, ktoré sa snažíte dodržiavať počas celého dňa. Cvičenie je bezbolestné a už počas cvičenia môžete pociťovať úľavu od bolesti.

Čo na to potrebujem?

Elastické lano na cvičenie + stabilizačnú podložku.chuť cvičiť, trpezlivosť a pravidelnosť.

Kde sa môžem na cvičenie prihlásiť?

Kontaktovať ma môžete na t.č. 0905 866 497 a dohodneme si termín konzultácie.

Mám si zo sebou niečo priniesť?

Prineste si zdravotnú dokumentáciu (lekársku správu z magnetickej rezonancie + CD) a odhodlanie niečo urobiť pre svoje zdravie.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov.